Refurbished - Excellent
To see product details, add this item to your cart.
Ships from: GM DEALS Sold by: GM DEALS
Refurbished - Good
To see product details, add this item to your cart.
Ships from: R3NEW Sold by: R3NEW
Samsung Galaxy S25 Ultra: AT&T Only, 512GB Storage, Titanium Black (Renewed)
Purchase options and add-ons
| Brand | Samsung |
| Operating System | One UI 7, Android 15 |
| CPU Model | Snapdragon |
| CPU Speed | 4.47 GHz |
| Cache Size | 12 GB |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Specific Uses For Product | Everyday use, Multitasking, Productivity, Mobile Photography, Gaming, Heavy Usage, Outdoor Activities See more |
| Personal computer design type | All in One |
| Screen Size | 6.9 Inches |
Frequently bought together

What is Amazon Renewed?
Products you can trust
Quality you can afford
Purchases with an impact
Trusted coverage
What should I expect to receive with my Amazon Renewed purchase?
Model Year
In what condition can I expect my Amazon Renewed product to be?
What is Amazon Renewed?
Quality you can afford
Products you can trust
Purchases with an impact
Trusted coverage
What should I expect to receive with my Amazon Renewed purchase?
Model Year
In what condition can I expect my Amazon Renewed product to be?
Product Description
The Samsung Galaxy S25 Ultra presents a strikingly refined silhouette, blending a sleek, minimalistic design with a touch of luxury. Its seamless glass front and back are complemented by a brushed aluminum frame, creating a sophisticated and premium feel. The expansive display curves gently at the edges, offering an immersive visual experience, while the understated camera module integrates naturally with the rear, lending the device an elegant yet powerful aesthetic.
Product information
| Operating System | One UI 7, Android 15 |
|---|---|
| Specific Uses For Product | Everyday use, Multitasking, Productivity, Mobile Photography, Gaming, Heavy Usage, Outdoor Activities |
| Personal Computer Design Type | All in One |
| Color | Titanium Black |
| Additional Features | Fast Charging Support, Always On Display, Built-In GPS, Wireless Charging |
| Hard Disk Description | SSD |
| Hardware Interface | USB Type C, USB |
| Item Dimensions | 6.41 x 3.06 x 0.32 inches |
| Item Weight | 7.69 Ounces |
| Video Output Interface | USB Type-C |
| Hard Disk Interface | Solid State |
| Style Name | Minimalist |
| Video Output | USB Type-C |
| Cache Memory Installed Size | 12 GB |
|---|---|
| Memory Storage Capacity | 512 GB |
| Processor Series | Snapdragon |
|---|---|
| Processor Speed | 4.47 GHz |
| Processor Count | 1 |
| Connectivity Technology | Bluetooth, Wi-Fi, USB, NFC |
|---|
| Human-Interface Input | Touchscreen, Touchscreen with Stylus Support |
|---|
Feedback
Samsung Galaxy S25 Ultra: AT&T Only, 512GB Storage, Titanium Black (Renewed)
Share:
Found a lower price? Let us know. Although we can't match every price reported, we'll use your feedback to ensure that our prices remain competitive.
Where did you see a lower price?
Fields with an asterisk * are required
| Brand | Samsung |
|---|---|
| Model Number | S25 Ultra |
| Model Name | Samsung Galaxy S25 Ultra |
| Built-In Media | Samsung Galaxy S25 Ultra, SIM Tray Ejector, USB Cable, Stylus |
| Processor Brand | Qualcomm |
| Model Year | 2025 |
| CPU Model Number | Snapdragon 8 Gen 3 |
| Country of Origin | USA |
| Warranty Description | 90 days limited warranty |
| UPC | 724129413823 |
| Manufacturer | Samsung Electronics |
| Best Sellers Rank |
|
| ASIN | B0FPTYJDKL |
| Customer Reviews |
4.7 out of 5 stars |
| Graphics Coprocessor | Integrated Graphics |
|---|
| Screen Size | 6.9 Inches |
|---|---|
| Display Resolution Maximum | 2560 x 1440 |
| Display Type | AMOLED |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Resolution | 2560 x 1440 |
| Native Resolution | 2560 x 1440 |
What's in the box
Top Brand: Amazon Renewed
Customer reviews
- 5 star4 star3 star2 star1 star3 star69%31%0%0%0%0%
- 5 star4 star3 star2 star1 star2 star69%31%0%0%0%0%
- 5 star4 star3 star2 star1 star1 star69%31%0%0%0%0%
Customer Reviews, including Product Star Ratings help customers to learn more about the product and decide whether it is the right product for them.
To calculate the overall star rating and percentage breakdown by star, we don’t use a simple average. Instead, our system considers things like how recent a review is and if the reviewer bought the item on Amazon. It also analyzed reviews to verify trustworthiness.
Learn more how customers reviews work on AmazonTop review from the United States
There was a problem filtering reviews. Please reload the page.
- Reviewed in the United States on October 23, 2025Like New, everything is as listed. Love the new phone.








![DuiDuiQ Compatible with Samsung Galaxy S25 Ultra Case with Magnetic Ring Stand [Compatible with Mag-Safe][Military Grade Drop Protection][Build in Kickstand] S25 Ultra Phone Case 6.9",Black](https://cdn.statically.io/img/m.media-amazon.com/images/I/41SC7JmwrdL._AC_SR100,100_QL65_.jpg)


