Motorola RAZR 60 Ultra 5G 2025 (Pantone Cabaret) International Version | XT2551-6 | 512GB + 16GB RAM Dual-SIM (Nano, eSIM) Unlocked Android 15 Flip Smartphone
Purchase options and add-ons
| Brand | Motorola |
| Operating System | Android 15 |
| Ram Memory Installed Size | 16 GB |
| CPU Model | Snapdragon |
| Memory Storage Capacity | 1 GB |
| Screen Size | 7 Inches |
| Resolution | 2992 x 1224 |
| Refresh Rate | 165 |
| Model Name | Razr 60 Ultra |
| Wireless Carrier | Unlocked |
About this item
- Unlocked for GSM Carriers like T-Mobile (Excluding Verizon, Sprint, US Cellular), No CDMA. Dual SIM (1x Nano-SIM slot, eSIM), Networks: 2G GSM, 3G, 4G LTE, 5G
- Main display: 7.0"1224p Super HD display, Foldable AMOLED, Super HD (2992 x 1224p), Up to 165Hz refresh rate, Dolby Vision, 130Hz/300Hz Touch rate (game mode only)
- External display: 4.0" pOLED display, Flexible AMOLED, 1272 x 1080p, Up to 165Hz refresh rate
- 512GB UFS 4.0 Storage, 16GB LPDDR5X RAM
- Snapdragon 8 Elite Mobile Platform, Qualcomm Adreno GPU, Qualcomm Hexagon NPU
- Rear Camera: 50 MP + 50 MP | Front Camera: 50 MP
- 4700 mAh non-removable
- Bluetooth 5.4 Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/ax/be, NFC, Type-C port (USB 2.0)
- Type-C port (USB 2.0), Dual-SIM (eSIM + Nano-SIM)
Product Description
Flip to the iconic side with the motorola razr 60 ultra — ultra-compact, exquisitely crafted, and finished with unique materials that express your bold style. Featuring the most intelligent external display yet.
In the Box
Motorola Razr 60 Ultra (5G)
USB Type-C cable
SIM tool
Case
Guide
Product information
| Operating System | Android 15 |
|---|---|
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Processor Series | Snapdragon |
| Memory Storage Capacity | 1 GB |
| Color | PANTONE Cabaret |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Connector Type | USB Type C |
| Form Factor | Foldable Screen |
| Biometric Security Feature | Fingerprint Recognition |
| Sim Card Size | Nano |
| Water Resistance Level | Not Water Resistant |
| Headphones Jack | No headphone jack |
| Front Photo Sensor Resolution | 50 MP |
|---|---|
| Rear Facing Camera Photo Sensor Resolution | 50 MP |
| Number of Rear Facing Cameras | 2 |
| Number of Front Cameras | 1 |
| Battery Capacity | 4700 Milliamp Hours |
|---|---|
| Battery Power | 4700 Milliamp Hours |
| Item Weight | 1 Kilograms |
|---|
| Video Capture Resolution | 4k |
|---|---|
| Frame Rate | 24, 30, 60 |
Warranty & Support
Feedback
Motorola RAZR 60 Ultra 5G 2025 (Pantone Cabaret) International Version | XT2551-6 | 512GB + 16GB RAM Dual-SIM (Nano, eSIM) Unlocked Android 15 Flip Smartphone
Share:
Found a lower price? Let us know. Although we can't match every price reported, we'll use your feedback to ensure that our prices remain competitive.
Where did you see a lower price?
Fields with an asterisk * are required
| Screen Size | 7 Inches |
|---|---|
| Resolution | 2992 x 1224 |
| Refresh Rate | 165 |
| Display Type | AMOLED |
| Display Resolution Maximum | 2992 x 1224 |
| Display Pixel Density | 301 Pixels Per Inch (PPI) |
| Wireless Provider | Unlocked |
|---|---|
| Cellular Technology | 5G |
| Connectivity Technology | 2G, 3G, 4G LTE, 5G |
| Wireless Network Technology | GSM, LTE |
| Brand | Motorola |
|---|---|
| Model Year | 2025 |
| Built-In Media | Motorola Razr 60 Ultra (5G), Phone Case, SIM Tray Ejector, USB Cable |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer Warranty |
| Manufacturer | Motorola |
| Specific Uses For Product | Entertainment, Professional Work |
| UPC | 840023294730 |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Best Sellers Rank |
|
| ASIN | B0DZPBCFFB |
| GPS Geotagging Functionality | False |
|---|
What's in the box
Top Brand: Motorola
Customer reviews
- 5 star4 star3 star2 star1 star5 star0%0%0%0%0%0%
- 5 star4 star3 star2 star1 star4 star0%0%0%0%0%0%
- 5 star4 star3 star2 star1 star3 star0%0%0%0%0%0%
- 5 star4 star3 star2 star1 star2 star0%0%0%0%0%0%
- 5 star4 star3 star2 star1 star1 star0%0%0%0%0%0%
Customer Reviews, including Product Star Ratings help customers to learn more about the product and decide whether it is the right product for them.
To calculate the overall star rating and percentage breakdown by star, we don’t use a simple average. Instead, our system considers things like how recent a review is and if the reviewer bought the item on Amazon. It also analyzed reviews to verify trustworthiness.
Learn more how customers reviews work on Amazon









![ASAPDOS Leather Folio Magnetic Case for Motorola Razr 2025/2024[Not fit Ultra or Plus][Compatible with MagSafe],Built-in Screen Protector and PU Leather Thin Slim Protective Case Cover Brown](https://cdn.statically.io/img/m.media-amazon.com/images/I/41l7TbbpXeL._AC_SR100,100_QL65_.jpg)
![Spugan for Motorola Razr 2025 Case/Razr 2024 Case with Magsafe, [No Front Screen Protection] Ultra-Thin Matte PC Translucent Shockproof Phone Case for Moto Razr 2025/2024 (Frosted Clear)](https://cdn.statically.io/img/m.media-amazon.com/images/I/41dY+EuUV+L._AC_SR100,100_QL65_.jpg)