
Refurbished - Excellent
To see the product details, add this item to your basket.
Dispatches from: brightgadget Sold by: brightgadget
Refurbished – Acceptable
To see the product details, add this item to your basket.
Dispatches from: NextDayMobiles Sold by: NextDayMobiles
Google Pixel 10 Pro - Unlocked Android Smartphone with Gemini, Triple Rear Camera System, 24+ Hour Battery and 6.3" Super Actua Display - Obsidian, 128GB (Renewed)
Purchase options and add-ons
- Select Get your estimated trade-in value to get your device's trade-in value on our partner's site.
- Find your device by choosing your device brand and model or entering the IMEI number (smartphones only).
- Answer a few questions about condition.
- Get your estimated trade-in value.
- Prepare your device: back up your data, log out of apps and accounts, remove security locks and factory reset your device.
- Ship your device for free using the provided label.
- Our partner will verify device condition upon receipt. Final value may vary if condition differs from assessment.
- Get paid on your bank account within 3-5 business days after verification.
| Brand | |
| Operating system | Android 16 |
| RAM memory installed size | 16 GB |
| CPU model | G5 |
| CPU speed | 3.78 |
| Memory storage capacity | 128 GB |
| Screen size | 6.3 Inches |
| Resolution | 1280 x 2856 |
| Refresh rate | 120 |
| Model name | Pixel 10 Pro |
Top Brand
Amazon Renewed
92% positive ratings from 1K+ customers
10K+ recent orders from this brand
Customers who viewed this item also viewed
Google Pixel 10 Pro - Unlocked Android Smartphone with Gemini, Triple Rear Camera System, 24+ Hour Battery and 6.3" Super Actua Display - Obsidian, 128GBFREE Delivery by AmazonGet it as soon as Saturday, May 2
Google Pixel 10 Pro XL - Unlocked Android Smartphone with Gemini, Triple Rear Camera, 24+ Hour Battery and 6.8" Super Actua Display - Moonstone, 256GB (Renewed)£3.99 deliveryGet it 1 – 2 MayOnly 1 left in stock.
Google Pixel 9 Pro XL Smartphone Android 6.75" 5G SIM Free 128GB Obsidian (Renewed)FREE Delivery by AmazonGet it as soon as Friday, May 1Only 1 left in stock.
Google Pixel 10 - Unlocked Android Smartphone with Gemini, Advanced Triple Rear Camera, 24+ Hour Battery and 6.3" Actua Display - Obsidian, 128GBFREE Delivery by AmazonGet it as soon as Saturday, May 2Sustainability features for this productSustainability features
This product has sustainability features recognised by trusted certifications.Conserves energy compared to similar products.As certified by
EU Energy Label provides an indication of a product's energy efficiency and can also give specific data about other relevant features of usage, such as the product's noise emissions or water consumption. This makes it easier for consumers to save money on their household energy bills and contributes to reducing greenhouse gas emissions across the EU and UK. Climate Pledge Friendly is highlighting EU and UK energy label ratings of A, B, and C on the A-G scale only to identify the products which are rated more energy efficient than others.
Google Pixel 10 Pro XL - Unlocked Android Smartphone with Gemini, Triple Rear Camera, 24+ Hour Battery and 6.8" Super Actua Display - Obsidian, 256GBFREE Delivery by AmazonGet it as soon as Saturday, May 2Sustainability features for this productSustainability features
This product has sustainability features recognised by trusted certifications.Conserves energy compared to similar products.As certified by
Energy Label
EU Energy Label provides an indication of a product's energy efficiency and can also give specific data about other relevant features of usage, such as the product's noise emissions or water consumption. This makes it easier for consumers to save money on their household energy bills and contributes to reducing greenhouse gas emissions across the EU and UK. Climate Pledge Friendly is highlighting EU and UK energy label ratings of A, B, and C on the A-G scale only to identify the products which are rated more energy efficient than others.
Google Pixel 10a - 7 years of new updates and features, 30+ hours battery, Camera Coach, Gemini Live, Pixel Safe - Fog, 128GBFREE Delivery by AmazonGet it as soon as Saturday, May 2
What is Amazon Renewed?
Quality you can afford
Products you can trust
Purchases with an impact
Guaranteed by Amazon
What should I expect to receive with my Amazon Renewed purchase?
Model Year
In what condition can I expect my Amazon Renewed product to be?
What is Amazon Renewed?
Quality you can afford
Products you can trust
Purchases with an impact
Guaranteed by Amazon
What should I expect to receive with my Amazon Renewed purchase?
Model Year
In what condition can I expect my Amazon Renewed product to be?
Product Information
| Operating System | Android 16 |
|---|---|
| RAM Memory Installed | 16 GB |
| Processor Series | G5 |
| Processor Speed | 3.78 |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
| Colour | Obsidian |
| Connector Type | USB Type C |
| Flash Memory Supported Size Maximum | 128 GB |
| Brand Name | |
|---|---|
| Model Year | 2025 |
| Box Contents | USB Cable |
| Product Warranty | 1 year limited warranty |
| Manufacturer | |
| Specific Uses For Product | Mobile photography, multimedia consumption, high-performance tasks, international travel |
| UPC | 728434141976 |
| Best Sellers Rank |
|
| ASIN | B0GHBM6TG5 |
| Customer Reviews |
4.7 out of 5 stars |
Feedback
Google Pixel 10 Pro - Unlocked Android Smartphone with Gemini, Triple Rear Camera System, 24+ Hour Battery and 6.3" Super Actua Display - Obsidian, 128GB (Renewed)
Share:
Found a lower price? Let us know. Although we can't match every price reported, we'll use your feedback to ensure that our prices remain competitive.
Where did you see a lower price?
Fields with an asterisk * are required
| Screen Size | 6.3 Inches |
|---|---|
| Resolution | 1280 x 2856 |
| Refresh Rate | 120 |
| Display Type | OLED |
| Maximum Display Resolution | 2340x1080 |
| Wireless Provider | Unlocked |
|---|---|
| Network Connectivity Technology | 5G |
| Battery Power | 4707 |
|---|
| Item Weight | 205 Grams |
|---|---|
| Item Dimensions | 15.3 x 7.2 x 0.9 centimetres |
| Battery Average Life | 24 Hours |
|---|---|
| Battery Average Life Talk Time | 24 Hours |
What's in the box?
Customer reviews
- 5 star4 star3 star2 star1 star3 star71%29%0%0%0%0%
- 5 star4 star3 star2 star1 star2 star71%29%0%0%0%0%
- 5 star4 star3 star2 star1 star1 star71%29%0%0%0%0%
Customer Reviews, including Product Star Ratings, help customers to learn more about the product and decide whether it is the right product for them.
To calculate the overall star rating and percentage breakdown by star, we don’t use a simple average. Instead, our system considers things like how recent a review is and if the reviewer bought the item on Amazon. It also analyses reviews to verify trustworthiness.
Learn more how customers reviews work on AmazonTop reviews from United Kingdom
There was a problem filtering reviews. Please reload the page.
- Reviewed in the United Kingdom on 26 April 2026Style Name: Pixel 10 ProColour: MoonstoneSize Name: 128 GBVerified Purchasegood reconditioned phone , battery still 100% health , no marks on the screen just a few light marks on the back and sides but nothing deep , very happy with the condition of the phone
- Reviewed in the United Kingdom on 23 February 2026Style Name: Pixel 10 ProColour: MoonstoneSize Name: 256 GBVerified PurchaseThe phone is in excellent condition, however it is a US model with eSIM only, no physical SIM card slot. Buying from Amazon UK I expected it would be a UK model phone.
- Reviewed in the United Kingdom on 9 March 2026Style Name: Pixel 10 ProColour: MoonstoneSize Name: 128 GBVerified PurchaseVery happy with product and delivery
Product summary presents key product information
Keyboard shortcut
shift
+
ALT
+
opt
+
D
Product Summary: Google Pixel 10 Pro - Unlocked Android Smartphone with Gemini, Triple Rear Camera System, 24+ Hour Battery and 6.3" Super Actua Display - Obsidian, 128GB (Renewed)
From Amazon Renewed
4.7 out of 5 stars, 4 ratings
Customer reviewsOptions Available
Style Name
- Pixel 10 Pro
Colour
- Moonstone
- Obsidian
Size Name
- 128 GB
- 256 GB
- 512 GB
Important information
Energy efficiency class
A_TO_B
Visible screen diagonal
7" / 17 cm
Feedback
Did you find this product summary feature useful?







